Скопје

(Видео) Тројца повредени во една од несреќите во Аеродром

Три лица се повредени во сообраќајката која се случи на раскрсницата помеѓу булеварите „Србија“ и „Јане Сандански“. Карактерот на повреди засега не е познат.

Сообраќајката е помеѓу возилата „фолксваген“ и „ауди пасат“. „Скопје1“ веќе објави дека делови од возилата беа распрскани по улицата.

Увид правеќе полицијата.

Претходно и видео:

(Видео) Тешка сообраќајка во Аеродром: распрскани делови од возила, отворени воздушни перничиња

На почеток