Скопје

Уапсени татко и малолетен син од Скопје, тепале сограѓанин

Денеска (13.01.2024) во 11.10 часот во Скопје, во Полициското одделение Шуто Оризари полициски службеници го лишиле од слобода С.Ф.(37) поради тоа што тој, неговиот малолетен син и А.И.(24) сите од Скопје.

„На 12.01.2024 околу 23.30 часот на подрачје на oпштина Шуто Оризари pоради претходна расправија физички го нападнале Е.М.(43) од Скопје“.

По целосно расчистување случајот ќе следи соодветен поднесок.

На почеток