Македонија

Скопјанец тешко повреден на работа, болницата пријавила во полиција

На 16.01.2024 во 11.57 часот во СВР Скопје, од приватна болница во Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен В.С.(57) од Скопје.

„Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во фирма во с.Петровец, скопско“, велат од МВР.

Полициски службеници излегле на местото и за настанот бил известен трудов инспектор.

На почеток