Македонија

Нов случај на семејно насилство во Скопје

На 16.01.2024 во 14.30 часот во СВР Скопје, 25 – годишна жена од скопско пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг Ф.К.(25) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

На почеток