Македонија

Напад во скопско Волково – 21-годишно момче натепано во гаража

На 16.01.2024 во 16.20 часот во СВР Скопје, М.Т.(21) од с.Волково, скопско, пријавил дека на 12.01.2024 околу 12.00 часот во гаража од зграда во изградба на подрачјето на Ѓорче Петров бил физички нападнат од С.Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток