Македонија

Пешак се бори за живот, автомобил удрил во него – од Кратово донесен во Скопје на лекување

На 19.01.2024 во 17.26 часот во ОВР Кратово било пријавено дека на регионалниот пат с.Туралево – Кратово, патничко возило „ауди“ со кратовски регистарски ознаки, управувано од З.Ј.(43) од Кратово, удрило во пешакот М.Д.(32) од Кратово.

„Во несреќата М.Д. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје“, велат од МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кратово.

На почеток