Македонија

Ученик натепан во Ресен, среде училиште, тепачот доби кривична пријава

ОВР Ресен поднесе кривична пријава против А.К.(40) од Ресен поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 26.12.2023 во основно училиште во Ресен, пријавениот физички нападнал малолетник од Ресен – ученик во училиштето.

На почеток