Македонија

Исчезна скопјанец: кажал дека ќе оди до Албанија и пет дена нема ни трага ни глас од него

На 23.01.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје, С.А.(32) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко Ј.А.(59) од Скопје.

Според пријавеното, на 19.01.2024 тој им рекол дека ќе оди во Република Албанија и од тогаш не можеле да стапат во контакт со него.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На почеток