Македонија

Претрес во липковско, пронајдени пиштол и бомба, приведено едно лице

Денеска (27.01) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.К. (21) од село Лојане,липковско.

При претрес во домот на неговиот брат М.К. во Лојане, извршен по судска наредба, Ф.К.бил затекнат таму и биле пронајдени рачна бомба и пиштол.

Ф.К.бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

На почеток