Македонија

Деца нападнати во Градски парк, во обид да бидат ограбени

Денеска (29.01.2024) во 01.45 часот во СВР Скопје, В.И.(50) од Скопје пријавил дека на 28.01.2024 околу 22.15 часот во Градски парк на подрачје на Центар, Скопје неговиот малолетен син и негов другар биле физички нападнати од неколку лица, кои се обиделе да им одземат и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток