Македонија

Вработена во МВР ограбена во канцеларијата која и е во МРТВ

На 31.01.2024 во 15.30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Д.(39) од Скопје, вработена во МВР, во зградата на МРТВ, пријавила дека во текот на денот, од чанта во нејзината канцеларија ѝ бил одземен паричник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток