Македонија

Охриѓанец натепал вработен во Брза помош – детали од полицијата

На 01.02.2024 во 19.20 часот на улица „Димитар Влахов“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.Д.(57) од Охрид.

Тој се сомничи дека претходно во просториите на Итната медицинска помош во Охрид физички нападнал еден вработен во Здравствениот дом.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток