Скопје

Насилства низ Скопје: Жена натепана од пријател, Црногорец пред кафуле, а сопружници правеле хаос низ Аеродром

Денеска (02.02.2024) во 05.00 часот во СВР Скопје, П.У.(27) од Црна Гора пријавил дека околу 03.00 часот пред угостителски објект на подрачјето на Центар бил физички нападнат од неколку лица, кои употребиле и стаклен предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 01.02.2024 во 22.30 часот во СВР Скопје, 47 – годишна жена пријавила дека околу 10.00 часот на подрачјето на Карпош била физички нападната од нејзиниот пријател Х.А.(59) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 01.02.2024 во 14.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги привеле 34-годишната А.Д. од Малта и В.Б.(32) од Италија, кои живееле во вонбрачна заедница, затоа што околу 13.00 часот на подрачје на Аеродром, по претходна расправија, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. Тие биле задржани во Полициската станица Аеродром и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток