Скопје

Се трага по 14-годишно девојче од скопско Волково – има и здравствени проблеми

На 01.02.2024 во 21.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.Т.(48) од с.Волково, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Ј.Т.(14), која и претходно се оддалечувала и била враќана, а има и здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На почеток