Скопје

Прегазен велосипедист во Скопје, однесен во болница

На 06.02.2024 во 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Јуриј Гагарин“ и сервисна улица во Скопје, патничко моторно возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.С.(20) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Љ.Д.(61) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

На почеток