Македонија

ДУИ е во неволја, Алијанса се приклучи на промената, напиша Таравари

Внатрепартиската војна во Алијансата на Албанците се вжештува и на социјалните мрежи. Особено активен е лидерот на Алијансата, Арбен Таравари. Тој на ФБ напиша дека ДУИ е во неволја бидејќи Алијансата се приклучила на промените.

Денес во Куманово Таравари закажал состанок со делегатите на Централното собрание. Села, претседателот на Централното собрание претходно свика седница за во сабота. Тој ќе бара одговорност од Таравари кој одлучи да ја подржи албанската опозиција.

На почеток