Македонија

Четири деца натепани во скопско училиштеш

Фото: Илустрација

На 08.02.2024 во 18.24 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на подрачјето на Чаир во Скопје, во училишниот двор на средно училиште, четворица малолетни ученици биле физички нападнати од неколку лица, помеѓу кои и еден соученик од истото училиште.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток