Македонија

(Фото) Тешка несреќа кај Кавадарци: тројца повредени, еден е потешко и однесен во болница

Возича марка „Пежо“ и „Фиат“ се судрија на патот Кавадарци-Росоман. Пожарникари ги извелкуваа од возилата чии врати беа заглавени.

Во несреќата се повредени три лица, од кои едно е потешко. Двете лица се помлади на околу 23 години, едното повозрасно.

ТППЕ Кавадарци излезе на терен со 8 пожарникари, 2 возила за техничка интервенција и 1 амбулантно возило.

На почеток