Македонија

Скопјанец се карал со полицајци, а тие со лисици го однеле во станица

Денеска (17.03.2024) во 00.20 часот пред угостителски објект во населбата Илинден-скопско полициски службеници од СВР Скопје го привеле Д.Ј.(20) од Скопје поради тоа што агресивно се однесувал кон полициски службеник кој извршувал службени задачи.

По целосно документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

На почеток