Македонија

Пронајдена дрога во светиниколско

Претрес во струмичко, пронајдена дрога

На 19.03.2024 во 12.40 часот во с.Ерџелија, светиниколско, полициски службеници од ОВР Свети Николе го лишиле од слобода А.Т.(23) од с.Ерџелија. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка со остатоци од марихуана, други предмети со остатоци од марихуана и кутија со пиротехнички средства. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

На почеток