Македонија

Пендаровски прв на гласачкото ливче, Силјановска по него

ДИК со повик до граѓаните да ги проверат своите податоци во Избирачкиот список

Државната изборна комисија денеска ја спроведе ждрепката за утврдување на редоследот во единствената листа на кандидати за претседател на Република Северна Македонија.

Прв на ливчето ќе биде Стево Пендаровски, а седми Максим Димитриевски, Гордана Силјановска ќе биде под реден број два.

Вака ќе изгледа ливчето за гласање на
седмите претседателски избори:

1-Стево Пендаровски

2-Гордана Силјановска Давкова

3-Стевчо Јакимовски

4-Бујар Османи

5-Билјана Ванковска

6- Арбен Таравари

7-Максим Димитриевски

На почеток