Свет

Москва издаде наредба, веднаш да го уапсат

Москва: Јасно е дека има опасност од украински напади и се преземаат мерки

Судот во Москва издаде налог за апсење во отсуство на шефот на Службата за безбедност на Украина Василиј Маљук под обвинение за тероризам.

Маљук ја потврди вмешаноста на Украина во експлозиите на мостот на Крим, атентатот на Владлен Татарски и обидот за атентат врз Захар Прилепин.

Тој, исто така, на каналот Телеграм ја потврди вмешаноста на Украина во нападите врз нафтените рафинерии во Русија и бродовите во Црното Море.

На почеток