Свет

Земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес во Грција, се тресеше кај Крф

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција.

Според EMSC, земјотресот е регистриран во регионот на Крф во 11 часот по локално време.

Земјотресот се случил на длабочина од 10 километри.

На почеток