Македонија

Приведен крадец од Гостивар

Приведен крадец  во Битола, одземеното вратено на сопственикот

На 27.03.2024 во 13.15 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода 47-годишната С.Ѓ., која непосредно пред тоа во трговски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар противправно одзела неколку предмети. Одземените предмети биле вратени во објектот, а по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На почеток