Скопје

Пензионерка со тешки повреди, пријавила дека ги добила додека се возела во автобус на ЈСП

На 29.03.2024 во 13.00 часот во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје М.З.(82) од Скопје пријавила дека додека се превезувала како патник во автобус на ЈСП се здобила со тешки телесни повреди констатирани во болницата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток