Скопје

Камион прегази пешак во Скопје: жртвата во болница со тешки повреди

На 30.03.2024 во 09.30 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на ул.„1632“ товарно возило „даф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.И.(44) од Скопје, удрило во пешакот В.З.(61) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

На почеток