Македонија

Се трага по исчезнатата Енкеледа која последен пат е видена во Скопје – полицијата добила пријава

Полицијата добила пријава дека 21-годишната Енкеледа Чела од Албанија е исчезната. Оттаму посочуваат дека полицијата веќе има потрага по неа.

„На 30.03.2024 во ПО Петровец Г.Т. пријавила дека Е.Ч.(20) од Република Албанија се оддалечила од домот во Скопје каде престојува. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, велат од МВР за „Скопје1“.

Според апелот, таа е облечена во фармерки и црна јакна, а со себе носела ранец.

„Поседен пат е видена во сабота сабајле на бензиска пумпа во населба Илинден. Доколку некој ја видел девојката ве молам пријавете во најблиската полициска станица“, стои во апелот.

(Фото) Се бара Ени: и се губи секој траг во саботата во Скопје

Во нова објава, објавувачот на апелот посочува и на некоректен однос од страна на полицијата.

На почеток