Свет

(Видео) Експлозија во кафуле во Русија

(Видео) Експлозија во Узбекистан, има повредени

Денеска дошло до експлозија во кафуле во рускиот град Воронеж, а се уште не се знае дали има жртви или повредени.

Полицијата соопшти дека добила пријава за оштетување на стаклото во едно од кафулињата и последователен удар во собата, пренесува РИА Новости.

Руските медиуми објавија видео снимка на која се гледаат искршените прозорци на „Источна чајџилница“ во улицата Ленинова, Воронеж.

Истрагата е во тек.

На почеток