Свет

Повторно силен земјотрес во Црна Гора

Серија земјотреси во Турција: четири потреси во рок од еден час

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Црна Гора.

Да потсетиме, земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран и синоќа во 21 часот и 7 минути на 30 километри северозападно од Никшиќ, и 75 километри од Подгорица.

На почеток