Свет

Макрон објави фотографија со Вучиќ, а на кирилица испрати јасна порака

Макрон: Вучиќ мора да го осуди нападот на Косово

Францускиот претседател Емануел Макрон објави фотографија со неговиот српски колега Александар Вучиќ на мрежата X.

„Франција е посветена на европската иднина на Србија, иднината што се пишува сега“, напиша Макрон на кирилица.

На почеток