Македонија

Кумановец избегал од затвор, отишол во Крива Паланка и ограбил маркет

Фото Илустрација

На 16.04.2024 во 03.30 часот во Крива Паланка, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода Е.З.(26) од Куманово.

Тој се сомничи дека, откако избегал од казнено – поправна установа, од продажен објект во Крива Паланка одзел предмети и пари. Е.З. бил приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

На почеток