Свет

Напад во Русија, двајца полицајци загинаа, еден повреден

Украина соопшти дека соборила 20 руски беспилотни летала, а Русија 33 украински

Двајца полицајци се убиени, а еден е ранет кога неидентификуван напаѓач нападнал руска полициска единица во градот Карачаивск во Карачаевско-Черкезија, во Северен Кавказ, соопшти регионалниот оддел на Истражниот комитет на Русија.

Како што се наведува, денеска непознато лице со огнено оружје пукало неколку пати во полициски одред во градот Карачајевск, а потоа напаѓачот го украл службеното оружје и муницијата на полицијата, пренесува Интерфакс.

Потрагата по напаѓачот е во тек.

На почеток