Свет

Земјотрес утрово ја стресе Србија

Силен земјотрес со интензитет од 4,1 степен по Рихтеровата скала ја стресе утринава Србија.

Епицентарот бил во близина на Кладово, а според извесувањето на Сеизмолошкиот завод се случил во 7 часот и 42 минути утово.

На почеток