Скопје

Се трага по 16-годишен тинејџер од Скопје, пријавен за исчезнат

Денеска (03.05.2024) во 00.15 часот во СВР Скопје, од Јавната установа за згрижување деца на подрачјето на Карпош било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Р.М.(16), кој и претходно се оддалечувал и бил враќан.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На почеток