Скопје

(Фото) Ужасна несреќа во Влае: едното возило поделено на пола, другото уништено

Едното возило е пресечено на поливина, другото е целосно уништено – ова е епилогот од сообраќајката на булеварот „Партизански одреди“ по мостот „Влајко“ односно во Влае.

Тешката несреќа се случила утринава, а состојбата на патниците е непозната, освен дека се однесени во болница. На улицата има траги од кочење, распрскани делови, а еден од автомобилите е буквално без целосен заден дел од возилото.

„Скопје1“ побара детали од МВР, од каде очекуваме одговори.

На почеток