Македонија

(Видео) Загинаа две лица, едно се бори за живот по тешката сообраќајка на патот Радовиш-Штип

Две лица загинаа, а едно е повредено во сообраќајка која попладнево се случила на магистралниот пат Радовиш–Штип.

Според портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во сообраќајната несреќа се судриле два автомобила, марка „опел“ и „пасат“.

Повеќе детали за несреќата ќе се знаат утре кога ќе бидат соопштени првичноте наоди на истрагата по извршениот увид.

На почеток