Македонија

Апсење во Тетово на криминалец од Мала Речица

На 11.05.2024 во 18.30 часот полициски службеници од СВР-Тетово на улица ,,111″ во Тетово, врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна, за сторено кривично дело ,,измама”, го привеле Е.В.(45) од тетовска Мала Речица.

Тој бил спроведен во КПУ Затвор Тетово за издржување на казната.

На почеток