Скопје

На скопјанец му запалиле оган пред вратата од станот во кој живее

На 14.05.2024 во 22.20 часот во СВР Скопје, П.Т. од Скопје пријавил дека на подрачјето на општина Аеродром, едно лице предизвикало пожар на влезната врата од неговиот стан.

Пожарот бил изгаснат од соседите. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток