Спорт

(Видео) „Здраво Ѓоковиќ“: Новак го затекнаа во брзање, погледнете како реагираше

Колку е познат Новак Ѓоковиќ ширум светот и какво влијание има врз младите покажува и најслаткото видео кое беше создадено неодамна.

Имено, Дијана Радоњиќ, позната инфлуенсерка, не го криеше задоволството кога нејзините деца ја препознаа најдобрата тенисерка на планетата.

Ѓоковиќ брзал додека малите девојчиња го забележале и веднаш пријавиле кај нивната мајка.

„Здраво Ѓоковиќ“, радосно го поздравија тенисерот, кој со насмевка му возврати на поздравот и набрзина продолжи по својот пат.

Новак следната недела ќе игра на АТП турнирот од серијата 250 во Женева, бидејќи ги изненади сите со прифаќањето на специјалната покана.

Ѓоковиќ во првото коло ќе биде слободен, а потоа во второто ќе може да се соочи со својот стар ривал и грен слем шампион Енди Марио.

На почеток