Македонија

Несреќа во Гостивар: Тешко повреден мотоциклист и неговиот сопатник

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај граничниот премин Пелинце, со „ауди“ излетале надвор од коловозот

На 19.05.2024 во 14.50 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на улица „137 “ во Гостивар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од М.Н.С.(56) од Гостивар и мотоцикл „бенели“, управуван од Д.С.(37) од Гостивар, двете со гостиварски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот Д.С. и неговиот сопатник Б.Е.(38), констатирани во Ургентен центар во Гостивар.

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.

На почеток