Свет

Силен земјотрес во Франција

Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди Франција, јавува EMSC.

Земјотресот е регистриран во 11:23 часот по локално време на длабочина од пет километри, на четири километри од Бањер де Бигор во департманот Горњи Пиринеј.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

На почеток