Магазин

Јокиќ во идеалниот НБА тим

(Видео) Јокиќ: Не сакам ваков живот

НБА лигата ги објави имињата на играчите кои се најдоа во идеалниот тим на ова натпреварување.

Актуелниот МВП на лигата – Никола Јокиќ е меѓу првите пет.

За српскиот центар ова е четврти пат во кариерата да се најде во елитното друштво (2019, 2021, 2022, 2024).

Покрај него, тука се и Џанис Адетокумбо, Лука Дончиќ, Шаи Гиљус-Александер и Џејсон Тејтум.

Во „резервниот“ тим се Џејлен Бренсон, Ентони Дејвис, Кевин Дурант, Ентони Едвардс и Кави Ленард.

Третиот тим го сочинуваат Девин Букер, Стеф Кари, Тајрис Халибартон, Леброн Џејмс и Домантас Сабонис.

https://x.com/NBA/status/1793431484067368969?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1793431484067368969%7Ctwgr%5E638b0ad3924bce2bad7398aa1c1bc955aeb73f41%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.b92.net%2Fsport%2Fkosarka%2Fnba%2F24619%2Fnikola-jokic-u-idealnoj-petorci-nba-lige%2Fvest

На почеток