Македонија

11-годишно момче се лизнало од справи за вежбање: Однесено во болница, констатирани скршеници на ребра

Вчера во 11.30 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во Општата болница во Охрид, било донесено 11 годишно момче од Скопје, со болки во стомакот и градите кај кого, по преземени мерки биле констатирани скршеници на ребра и други повреди.

По извршени активности, било констатирано дека, малолетникот се лизнал и паднал од справи за вежбање.

На почеток