Скопје

Апсење на малолетник во Карпош: ќе го гонат според Закон за оружје

На 27.05.2024 во 20.50 часот во трговски центар на подрачјето на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје привеле малолетник од с.Сарај, скопско, затоа што кај него бил пронајден и одземен остар предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок по член 80 од Законот за оружје.

На почеток