Свет

Министерот Лончар за повредените во несреќата кај Младеновац: Четворица ќе бидат задржани поради тешки повреди

Тешка сообраќајна несреќа, во која дошло до директен судир на автобус и автомобил, утрово кај Младеновац. Министерот за здравство Златибор Лончар соопшти дека од 29 повредени, четворица се со тешки телесни повреди.

„Примени се 29 пациенти, од кои четворица се со тешки телесни повреди. Дијагностиката се прави во моментов. Четворица сигурно ќе бидат приведени, а за другите ќе видиме подоцна“, изјави министерот за здравство за Телеграф.рс.

Да потсетиме, во директен судир на автомобил и автобус, загинал возачот на автомобилот.

На почеток