Свет

(Видео) Експлозија во зграда во Охајо: Седум повредени и двајца исчезнати

(Видео) Експлозија и пожар на бензинска пумпа во Русија, најмалку 35 мртви, повредени се 13 деца

Седум лица се повредени, а две се водат за исчезнати откако експлозија на природен гас оштети зграда во Јангстаун, Охајо.

Пожарникарите помогнаа да се извлечат луѓето од зградата оштетена во експлозијата, а шефот на противпожарната служба Бери Финли изјави дека исчезнале маж и жена, пренесува АП.

„Експлозијата однесе дел од фасадата на зградата, а подот од приземјето падна во подрумот, каде на пожарникарите не им беше дозволено да пребаруваат поради ослабената структура на зградата“, додаде Финли.

Според болницата, од седум повредени, едно е во критична состојба.

https://x.com/RFTradingMaster/status/1795700313707643388?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1795700313707643388%7Ctwgr%5Eef9d7500dae37a9ebe91f641dbb0695846414dbf%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.b92.net%2Finfo%2Fsvet%2F26409%2Feksplozija-u-zgradi-sedmoro-povredenih-i-dvoje-nestalih-fotovideo%2Fvest

https://x.com/adaderana/status/1795697034768605347?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1795697034768605347%7Ctwgr%5Eef9d7500dae37a9ebe91f641dbb0695846414dbf%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.b92.net%2Finfo%2Fsvet%2F26409%2Feksplozija-u-zgradi-sedmoro-povredenih-i-dvoje-nestalih-fotovideo%2Fvest

На почеток