Македонија

Крвава тепачка во Дебар, завршила со прободување со нож

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Ј.Д.(32) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На 20.05.2024 во угостителски објект, по претходна расправија, пријавениот со нож го повредил М.Д. (24).

На почеток