Скопје

Крвав инцидент во Скопје: малолетник е со тешки повреди, натепан од врсници во училиште

На 29.05.2024 во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен малолтеник од с.Чифлик, скопско.

По преземени мерки било констатирано дека околу 12.30 часот пред основно училиште во с.Чифлик, а по претходна расправија на социјална мрежа, малолетникот бил физички нападнат од неколку малолетници, кои употребиле и тврд предмет.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

На почеток