Македонија

При пад мотоциклист се здобил со тешки повреди, однесен во болница

Кривична против 22-годишник од Кочани, со мотоцикл удрил во возило, па го истепал возачот

На 30.05.2024 во 18.42 часот во ОВР Дебар, од Општата болница Дебар било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Б.С. од Дебар.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при пад од мотоцикл кој го управувал на ул.„Џавид Уштеленца“ во Дебар.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Дебар.

На почеток