Македонија

Тепачка во затворот „Идризово“

На 31.05.2024 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа Затвор Идризово, осуденикот Ѓ.М.(43) од Скопје бил физички нападнат од осуденикот К.Ф.(40) од Гостивар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток